Erişilebilirlik Menüsü

Ekran Okuyucu

Seçili Alan Okuyucu

Bağlantı Vurgula İkonu

Bağlantı Vurgula

Metni Büyüt İkonu

Büyük Metin

Metni Sola Hizala

İmleç

Okuma Kılavuzu

Okuma Maskesi

Disleksi Dostu

Kontrast

Solgunlaştırma

Düşük Doygunluk

Yüksek Doygunluk

Yüzüncü Yıl Logosu Atatürk
Israrlı Takip İlk Çalıştay'ı Eskişehir'de Yapıldı

Adalet Bakanlığı Adli Destek ve Mağdur Hizmetleri Dairesi Başkanlığı tarafından 20 Aralık 2022 tarihinde Eskişehir Ticaret Odası Vehbi Koç Kongre Merkezinde düzenlenen “Israrlı Takip Çalıştayı” Eskişehir ile çevre il ve ilçe adliyelerinden toplam 67 Hakim ve Cumhuriyet Savcısının katılımı ile gerçekleştirildi.

Çalıştay açılış töreninde Adalet Bakan Yardımcımız Zekeriya BİRKAN ve Adalet Bakanlığı Adli destek ve Mağdur Hizmetleri Dairesi Başkanı Sayın Meral GÖKKAYA ile Eskişehir Cumhuriyet Başsavcımız Sayın Ali YELDAN açılış konuşmalarında bulundu.

Çalıştay açılış törenine ayrıca adliyemizde görevli Yargı mensupları ile Yargı çalışanları, ceza infaz kurumu çalışanları, İl Emniyet Müdürlüğü, İl Jandarma komutanlığı ve çeşitli kamu kurum ve kuruşlarının temsilci ve çalışanları da katıldı.

27 Mayıs 2022 tarihli Resmi Gazete’ de yayımlanarak yürürlüğe giren 7406 Sayılı Kanun ile kadın hakları bağlamında 5237 sayılı Türk Ceza Kanunu ve 5271 sayılı Ceza Muhakemesi Kanunu’nda önemli değişiklikler yapılmış ve ısrarlı takip fiilleri, daha önce 5237 sayılı Kanun’da yer alan başka suç tiplerinin içerisinde değerlendirilmekteyken 7406 sayılı Kanun değişikliği sonucunda Türk Ceza Kanunu’nda müstakil bir suç olarak düzenlenmişti. Bu çalıştayla Israrlı Takip suçunun soruşturma ve kovuşturma esasları, tedbirlerinin etkinliğinin artırılması ve ihlallerin önlenmesi konularında uygulayıcılar açısından farkındalık oluşturulması hedeflendi.

Adres

Kurtuluş Mahallesi, Cumhuriyet Bulvarı /Yargı Sokak, 26030 Odunpazarı/Eskişehir

Telefon

(0222) 240 72 22

(0222)240 72 09 (Faks, İdari İşler)

E-Posta