Erişilebilirlik Menüsü

Ekran Okuyucu

Seçili Alan Okuyucu

Bağlantı Vurgula İkonu

Bağlantı Vurgula

Metni Büyüt İkonu

Büyük Metin

Metni Sola Hizala

İmleç

Okuma Kılavuzu

Okuma Maskesi

Disleksi Dostu

Kontrast

Solgunlaştırma

Düşük Doygunluk

Yüksek Doygunluk

Yüzüncü Yıl Logosu Atatürk
Hükümlülere Yeni Ufuklar İçin Kitap Bağışı Kampanyası Başlatıldı

Hükümlülerin topluma kazandırılmalarına destek olmak amacıyla ‘Kitap İyileştirir’ başlığı ile ceza infaz kurumu kütüphaneleri için Kitap Bağışı Kampanyası, Eskişehir Cumhuriyet Başsavcılığının düzenlediği açılış töreni ile başlatıldı.  

Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğünce tüm Türkiye’de aynı anda faaliyete geçirilen kitap bağışı kampanyasının açılış törenine Eskişehir Valisi Erol AYYILDIZ, Vali Yardımcısı Salih ALTUN, Eskişehir Cumhuriyet Başsavcısı Ali YELDAN, Eskişehir Cumhuriyet Başsavcı Vekili Yunus Abdullah TOKGÖZ, İl Jandarma Komutanı Ercan ATASOY, İl Emniyet Müdürü Yaman AĞIRLAR, İl Jandarma Komutan Yardımcısı Durmaş YÖNDEM, Eskişehir Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi ve Kent Konseyi Başkanı Nuray AKÇASOY, Eskişehir’de bulunan ceza infaz kurumu müdürleri, Eskişehir Adliyesi ve ceza infaz kurumu personelleri ile çok sayıda öğrenci katıldı.  

“HÜKÜMLÜLERİN YANINDAYIZ” 

Vega Outlet Alışveriş Merkezinde gerçekleşen açılış töreninde konuşan Eskişehir Cumhuriyet Başavcısı Ali YELDAN, kitapların insanı doğruluğa, iyiliğe yönelttiğini vurgulayarak, “Okuyarak, anlayarak hayatımızı ve yanlışlarımızı iyileştirebiliriz. Burada hükümlülerimize şu mesajı veriyoruz. Sizler iyiliğe doğru bir adım atacaksanız bizler toplum olarak sizin yanınızdayız. Bu kampanyada bağışlanan her kitap hükümlülerimizin iyiliğe yönelmeleri, iyiliği çoğaltmaları adına büyük bir adım mahiyetinde” dedi. Konuşmanın ardından çocuklarla birlikte kitap bağışlayan Başsavcı YELDAN, tüm Eskişehirlileri kampanyaya katılmaya davet etti.   

Kampanya açılışı sonrası törende bulunan öğrenciler ve vatandaşlar kitap kumbaralarına bağışladıkları kitapları bıraktılar. Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğünce tüm Türkiye’de faaliyete geçirilen kitap bağışı kampanyasında kitap bağışında bulunmak isteyen vatandaşlar Eskişehir Adliyesi, ESPARK Alışveriş Merkezi ve Vega Outlet Alışveriş Merkezinde bulunan kitap teslim noktalarındaki kumbaralara kitap bağışında bulunabilecekler.  
 

Adres

Kurtuluş Mahallesi, Cumhuriyet Bulvarı /Yargı Sokak, 26030 Odunpazarı/Eskişehir

Telefon

(0222) 240 72 22

(0222)240 72 09 (Faks, İdari İşler)

E-Posta