Erişilebilirlik Menüsü

Ekran Okuyucu

Seçili Alan Okuyucu

Bağlantı Vurgula İkonu

Bağlantı Vurgula

Metni Büyüt İkonu

Büyük Metin

Metni Sola Hizala

İmleç

Okuma Kılavuzu

Okuma Maskesi

Disleksi Dostu

Kontrast

Solgunlaştırma

Düşük Doygunluk

Yüksek Doygunluk

Yüzüncü Yıl Logosu Atatürk
ESKİŞEHİR HAKİMEVİ


Eskişehir'de adalet teşkilatı mensuplarının ve misafirlerinin konaklama ihtiyacını karşılayacak sosyal tesis açılması için yapılan çalışmalar sonucunda, 1890 yılında Cumhuriyet'in ilk milletvekillerinden Yeşil Efendi lakaplı Halil İbrahim Efendi tarafından yaptırılan 3 adet tarihi konak, avlusu ve müştemilatı ile birlikte Adalet Teşkilatını Güçlendirme Vakfı'na tahsisi sağlanmış, renovasyon, restorasyon, tefrişat ve tadilat çalışmaları tamamlanarak, 12/06/2024 günü yargı teşkilatı mensuplarının hizmetine açılmıştır.

Eskişehir Cumhuriyet Başsavcılığımızın girişimleriyle Adalet Teşkilatını Güçlendirme Vakfına tahsisi sağlanan tarihi konak niteliğinde olan Hakimevi, gerçekleştirilen tefrişat çalışmaları neticesinde binaların tarihi dokusu korunarak yargı mensubu ve çalışanlarının rahat bir şekilde konaklayabilecekleri şekilde dizayn edildi.

Eskişehir'in en eski yerleşim yeri olan Odunpazarı Tarihi Evleri bölgesinde bulunan Yeşil Efendi Konağı Eskişehir Hakimevi, Dede Mahallesi Yeşil Efendi Sokağı No:24 Odunpazarı/Eskişehir konumunda bulunuyor. Tarihi konak niteliğinde olan Hakimevi; Odunpazarı Evleri, Balmumu Müzesi, Cam Sanatları Müzesi, Hamam Müzesi ile Kurşunlu Camii ve Külliyesine yürüme mesafesindedir. 18 oda ve 40 yatak kapasitesi ile Eskişehir'e tarih penceresinden bakabileceğiniz Hakimevi, yıl boyunca hizmete açık olacaktır.

 

Adres

Kurtuluş Mahallesi, Cumhuriyet Bulvarı /Yargı Sokak, 26030 Odunpazarı/Eskişehir

Telefon

(0222) 240 72 22

(0222)240 72 09 (Faks, İdari İşler)

E-Posta