Erişilebilirlik Menüsü

Ekran Okuyucu

Seçili Alan Okuyucu

Bağlantı Vurgula İkonu

Bağlantı Vurgula

Metni Büyüt İkonu

Büyük Metin

Metni Sola Hizala

İmleç

Okuma Kılavuzu

Okuma Maskesi

Disleksi Dostu

Kontrast

Solgunlaştırma

Düşük Doygunluk

Yüksek Doygunluk

Yüzüncü Yıl Logosu Atatürk
DEPREMİN YILDÖNÜMÜNDE KARDEŞ ADLİYE İLE OMUZ OMUZA
06.02.2024

6 Şubat 2023'te meydana gelen Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından Adalet Bakanlığınca başlatılan "Kardeş Adliye" projesi ile deprem bölgesinde bulunan 85 adliyeye destek verildi. 

Bu kapsamda Elbistan Adliyesi, Eskişehir Adliyesine kardeş olarak belirlendi. 

Depremin hemen ardından Eskişehir Adliyesince başlatılan yardım kampanyaları ile birçok deprem bölgesine yardım ulaştırıldı. 

Eskişehir'den gönüllü olarak Elbistan Adliyesine giden 11 yargı çalışanı adli hizmetlerin yürütülmesine destek oldu. 

Eskişehir Adliyesinde görevli yargı mensubu ve çalışanlarının maaşlarından bağışlanan 450 bin TL ile Elbistan'da görevli adalet çalışanlarının ve yakınlarının ihtiyaçları tespit edilerek bölgeye teslim edilmek üzere hazırlandı. 

Temin edilen yardımlar depremin yıldönümünde Elbistan'a ulaştırılarak sahiplerine teslim edildi. 

Adalet Bakanlığı Personel Genel Müdürü Turan KULOĞLU, Genel Müdür Yardımcısı Yusuf Soner ÇİFTÇİOĞLU ve Eskişehir Cumhuriyet Başsavcısı Ali YELDAN Elbistan'da görevli yargı çalışanları ile yakınlarını ziyaret ederek depremde hayatını kaybeden yargı çalışanları ve tüm vatandaşlar için dua ettiler. 

Depremin ardından bölgeye 54 adet konteynır bağışlayarak birçok ailenin barınma ihtiyacını karşılayan Eskişehirli hayırsever bir iş adamı tarafından oluşturulan konteynır kentteki vatandaşlar da ziyaret edildi. 

KARDEŞ ADLİYE PROJESİ İLE YARALAR SARILDI 

Duanın ardından söz alan Personel Genel Müdürü Turan KULOĞLU, adliyede görev yapan yargı mensubu ve çalışanlarına 6 Şubat depremlerinin ardından gösterdikleri gayretleri dolayısıyla teşekkür ederek, "Adalet Bakanlığı olarak asrın felaketi olarak nitelendirilen 6 Şubat depremlerinin ardından başlattığımız 'Kardeş Adliye' projesi kapsamında 85 adliyemize destek olduk. Proje ile Elbistan Adliyesi ile Eskişehir Adliyesi arasında kurulan kardeşlik bağının günden güne güçlenmesi, yaraların birlikte sarılması "Kardeş Adliye" projesinin ne kadar önemli bir çalışma olduğunu gözler önüne seriyor. Allah yaşanan acıları bir daha milletimize yaşatmasın" diye konuştu.


Depremin ardından bu zamana kadar Eskişehir'deki adalet teşkilatı mensuplarının milli mücadele ruhuyla deprem bölgesine uzandığını belirten Başsavcı Ali YELDAN, "Biz buraya sadece yardımları iletmeye değil hepinizin yanında olduğumuzu göstermeye geldik. Depremin üzerinden bir yıl değil on yıl da geçse kurduğumuz kardeşlik bağı baki kalacaktır" dedi. 


Elbistan Cumhuriyet Başsavcısı İsmail SARI ve Adalet Komisyonu Başkanı Rıdvan OĞUZ da Adalet Bakanlığına ve Eskişehir Adliyesine Elbistan'a gösterdikleri ilgi ve desteklerden dolayı teşekkür ettiler.

Adres

Kurtuluş Mahallesi, Cumhuriyet Bulvarı /Yargı Sokak, 26030 Odunpazarı/Eskişehir

Telefon

(0222) 240 72 22

(0222)240 72 09 (Faks, İdari İşler)

E-Posta