Erişilebilirlik Menüsü

Ekran Okuyucu

Seçili Alan Okuyucu

Bağlantı Vurgula İkonu

Bağlantı Vurgula

Metni Büyüt İkonu

Büyük Metin

Metni Sola Hizala

İmleç

Okuma Kılavuzu

Okuma Maskesi

Disleksi Dostu

Kontrast

Solgunlaştırma

Düşük Doygunluk

Yüksek Doygunluk

Adalet Teşkilatında 100.Yıl Çoşkusu

Etkinliğe Adalet Bakanlığı Personel Genel Müdürü Turan KULOĞLU, Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkif Evleri Genel Müdürü Enis Yavuz YILDIRIM, Adalet Bakanlığı Eğitim Dairesi Başkanı İbrahim ŞAHİN, Eskişehir Cumhuriyet Başsavcısı Ali YELDAN ve Eskişehir Adliyesi, Eskişehir Cumhuriyet Başsavcılığı Denetimli Serbestlik Müdürlüğü, Eskişehir L Tipi ve H Tipi Kapalı; 1 Nolu ve 2 Nolu Açık Ceza İnfaz Kurumu Müdürleri, personelleri ile personellerin aileleri katıldı. Eskişehir Şeker Fabrikası Sosyal Tesislerinde gerçekleştirilen etkinlikte çeşitli yarışmalar yapılarak kazananlara ödüller verilirken oyunlar oynandı. Oyunlarla ve yarışmalarla eğlenen adalet teşkilatı personelleri ve aileleri birbirleriyle bolca sohbet ettiler.

Etkinlik alanında bulunan palyaçolar ise çocuklara neşe kaynağı oldular. Yaklaşık bin kişinin katıldığı etkinlikte konuşan Eskişehir Cumhuriyet Başsavcısı Ali YELDAN, Cumhuriyetin kuruluşunun yüzüncü yılına ulaşmanın coşkusu ve heyecanı ile bir araya geldiklerini belirterek, “Yüzüncü yıl etkinlikleri kapsamında ilk buluşma Eskişehir’de gerçekleştiriliyor. Bu etkinliğin ilimizde yapılarak ilk meşalenin Eskişehir’de yakılıyor olması dev adalet teşkilatı, camiası için büyük bir onurdur. Bu onuru bize yaşattığı için başta sayın bakanımız olmak üzere genel müdürlerimize ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu. Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkif Evleri Genel Müdürü Enis Yavuz YILDIRIM da son zamanlarda hep zor zamanlarda, sorunlu zamanlarda bir araya geldiklerinin altını çizerek, “Ailelerimiz de zor bir görevin içinde olmanın güçlüklerini her zaman yaşadı. Bugün bir güzellik etrafında sosyal bir birliktelik için bir araya geliyoruz. Bu buluşma son dönemde sık sık konuşarak üzerinde durduğumuz, bizim için son derece önemli bir etkinlikti. Personellerimizle burada birlikte sohbet etmenin, zaman geçirmenin pozitif enerjisini yüklenerek buradan ayrılacağız” şeklinde konuştu.

Adalet Bakanlığı Personel Genel Müdürü Turan KULOĞLU ise Eskişehir’e tanış olmaya geldiklerini dile getirerek, “Bu etkinlikte yaklaşık bin arkadaşımız var. Ama ülkemizde hem ceza infaz kurumlarında hem de adliyelerde çalışan yaklaşık 150 bin arkadaşımızın heyecanını, coşkusunu burada gördük. Adalet teşkilatımızda çalışan arkadaşlarımızın emeklerini hangi cümlelerle anlatabiliriz diye düşünüyorduk. Gerçek anlamda bugün burada bir kez daha gördük ki adalete gerçek nefes olan kişiler sizlersiniz. Buradaki buluşmamız tüm Türkiye’de devam edecek. Bu tür birliktelikler sorunlarımızı daha kısa yoldan daha hızlı çözmeye katkı sunacaktır” dedi.

Etkinliğin orgazinasyonunda ve sunumunda rol alan Eskişehir 1 Nolu Açık Ceza İnfaz Kurumu Müdürü Murat YILMAZ da adliye ve ceza infaz kurumu personellerinin görevlerinin zorluğu dolayısıyla sosyal aktivitelerden uzak kaldığını, bu tür etkinliklerin çoğaltılarak personellerin moral ve motivasyonlarının artırılmasının adalet teşkilatı için önemli bir adım olacağını dile getirdi. Konuşmaların ardından yapılan çekiliş ile katılımcılara çeşitli hediyeler verildikten sonra Cumhuriyet Başsavcısı Ali YELDAN, Adalet Bakanlığı Personel Genel Müdürü Turan KULOĞLU’na, Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkif Evleri Genel Müdürü Enis Yavuz YILDIRIM’a ve Adalet Bakanlığı Eğitim Dairesi Başkanı İbrahim ŞAHİN’e hediye takdiminde bulundu.

Adres

Kurtuluş Mahallesi, Cumhuriyet Bulvarı /Yargı Sokak, 26030 Odunpazarı/Eskişehir

Telefon

(0222) 240 72 22

(0222)240 72 09 (Faks, İdari İşler)

E-Posta